top of page
ankara-bateri-dersi.png

Bateri çalmak hafızayı kuvvetlendirir ve beyin gelişimine olumlu yönde etki eder.

770muzik.png

Müzik, bir ders değil hayata bakış açısıdır. Bateri ise öğrenilmesi gereken bir enstrüman değil, hayatımıza yön verecek bir değerdir. Çünkü bateri bizi sadece akademik yönden beslemez, kişiliğimizi, ruhumuzu, psikolojimizi her yönden destekleyerek özgüvenli ve ayakları yere sağlam basan bireyler olmamızı sağlar.

Her yaştan insanın her yönden gelişimini hedef alarak kurulan 7'den 70'e Aile Kulübü, çalışmalarını enstrüman dersleri ile desteklemektedir. Bunlardan başlıcaları arasında olan bateri derslerimiz, her yaştan bireye hitap eder. 

Ücretsiz deneme dersleri ile hem ses ve ritim testleri uyguluyoruz, hem de bateriye yatkınlığınızı gözlemliyoruz. Böylece kursa başladıktan sonra oluşabilecek sorunların baştan önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu sayede siz de gerek eğitmenle iletişiminizi, gerekse enstrümanla kurduğunuz bağı değerlendirerek dersi alıp almamaya karar verebiliyorsunuz.

Bateri derslerimiz haftada 1 saat olmak üzere toplam 4 saattir. 

Baterikursu ücretleri: Ayda 4 saat ders olmak üzere bire bir derslerimiz aylık 300 TL'dir.

Her senenin sonunda, öğrencilerimizle bir mini konser düzenliyoruz. Ayrıca istekli öğrencilerimiz, sene içinde düzenleyeceğimiz etkinliklere de katılabilir.

Bateri satışı: Fiyatlarımız 1500 TL - 7500 TL arasında değişmektedir.

Bateri nedir?

Bateri, davul olarak da bilinir. Bu müzik aleti, vurmalı çalgılar ailesinden bir ritim elemanıdır. Orkestralardaki vurmalı çalgılar topluluğuna da bateri denir. Topluluğun içinde beş adet davul, ziller, trampet, tomtom ve pedallar bulunur.

 

Baterinin faydaları:

  • Stresi yok etmek için bateri birebir! Baterinin sakinleştirici ve motive edici etkisi uzman doktorlar tarafından kanıtlanmış bir gerçektir. Sizde bunaltıcı bir günün ardından bateriyle hareketli ritimler çalarak, rahatlamaya başlayabilirsiniz

  • Bateri sadece bir müzik aleti değil, aynı zamanda sosyalleşmek için de bir araç.
    Bir müzik aleti, ritim aleti çalmak yine müzik çevresinden birileriyle tanışmanız ve ortak bir paylaşım içerisinde bulunmanız demektir. Grup olarak müzik icra etmek, müzikli sohbetler de bulunmak… Kısacası eğer ki sosyal anlamda da artıya geçmek istiyorsanız, eğitimlerimiz bu konuda çok yararlı!

  • Bağımlılık tedavilerinde tedavi amacıyla bateri kullanılmaktadır.
    Uyuşturucu, sigara, alkol vb. maddelere bağımlı olan kişiler tarafında yapılan testlere göre bir ritim aleti çalmak, bu kişilerin kendilerini kontrol etmelerini kolaylaştırmakta ve bu maddelerden uzaklaşmalarını sağlamaktadır. 

  • Bateri çalmak hafızayı kuvvetlendirir ve beyin gelişimine olumlu yönde etki eder. Bateri çalan kişiler, aynı anda birçok uzvunu kullandığı için, vücut koordinasyonunda gözle görülür derecede gelişme sağlanır. Ayrıca  bateri, stresin azaltılmasında önemli rol oynar. Beynin sol lobunu çalıştırdığı için öğrenciye akademik anlamda da ilerleme sağlamaktadır.

bottom of page