top of page
ankara-keman-dersi.png

Keman insanı derinden etkileyen eşsiz güzellikteki sesiyle yaylı çalgılar ailesinin en önemli üyesidir.

770muzik.png

Müzik, bir ders değil hayata bakış açısıdır. Keman ise öğrenilmesi gereken bir enstrüman değil, hayatımıza yön verecek bir değerdir. Çünkü keman bizi sadece akademik yönden beslemez, kişiliğimizi, ruhumuzu, psikolojimizi her yönden destekleyerek özgüvenli ve ayakları yere sağlam basan bireyler olmamızı sağlar.

Her yaştan insanın her yönden gelişimini hedef alarak kurulan 7'den 70'e Aile Kulübü, çalışmalarını enstrüman dersleri ile desteklemektedir. Bunlardan başlıcaları arasında olan keman derslerimiz, her yaştan bireye hitap eder. 

Ücretsiz deneme dersleri ile hem ses ve ritim testleri uyguluyoruz, hem de kemana yatkınlığınızı gözlemliyoruz. Böylece kursa başladıktan sonra oluşabilecek sorunların baştan önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu sayede siz de gerek eğitmenle iletişiminizi, gerekse enstrümanla kurduğunuz bağı değerlendirerek dersi alıp almamaya karar verebiliyorsunuz.

Keman derslerimiz haftada 1 saat olmak üzere toplam 4 saattir. 

Keman kursu ücretleri: Ayda 4 saat ders olmak üzere bire bir derslerimiz aylık 300 TL,  grup derslerimiz ise aylık 200 TL'dir.

Her senenin sonunda, öğrencilerimizle bir mini konser düzenliyoruz. Ayrıca istekli öğrencilerimiz, sene içinde düzenleyeceğimiz etkinliklere de katılabilir.

Keman satışı: Keman satışımız mevcut olup fiyatlarımız 200 TL - 2000 TL arasında değişmektedir.

İyi bir keman seçmek için;

 -Seçeceğiniz kemanlar arasından en hafif olanı tercih etmelisiniz.

 -Cilasının pürüzsüz ve üzerinde çizik olmamasına dikkat etmelisiniz.

 -Kemanın ağacında budak olmamasına dikkat etmelisiniz..(Ne yazık ki zaman zaman böyle kemanlarla karşılaşıyoruz.)

 -Klavyesinin kesinlikle simetrik olmasına, eğiklik yada çap olmamasına dikkat etmelisiniz.

 -Köprünün gövdeye tam olarak oturduğuna ve köprünün dik durduğuna dikkat etmelisiniz.

 -Yay kıllarının eksik olmadığından ve yay vidasının çalışır durumda olduğundan emin olmalısınız.

KEMAN ÇALMANIN FAYDALARI

  • Müzik Etkinliklerinde Yeriniz Hazır. Keman, çeşitli müzik türlerinde, bir çok müzik grubunda sıkça yer alan bir müzik aletidir. Doğu-Batı, trio-orkestra demeden bütün çeşitlemelerde yer alan bu enstrümanı çalıyorsanız şanslısınız demektir. Grup bulmada, farklı müzik türlerini icra etme de hiç bir sorunuz muhtemelen yaşamayacaksınız, şimdiden keman çalmanın faydalarını görmeye başlayacaksınız demektir.

  • Müzik Ruhun GıdasıdırMüzik ruhumuzun dinlenmesi için çok önemli bir yoldur. Müzikle terapi-tedavi yöntemi son dönemlerde sıkça bilinen bir faaliyet haline gelmiştir. Bilindiği üzere farklı tonda ya da makamdaki müzik türleri insanın psikolojisinde çeşitli etkiler meydana getirmektedir. Keman çalmanın yararları denildiğinde akla genellikle bu seçenek gelmese bile kemanda bu sesler sıkça psikolojik tedavilerde kullanılmaktadır.

  • Güçlü Hafıza. Ruhumuza yararlı olan hafızamıza tabi ki de etkisi olacak. Keman çalmanın insan beynine olan etkileri incelendiğinde hafıza gelişimi de doktorlar tarafından ispatlanmıştır. Bir müzik aleti çalmak özellikle de el ve kol koordinasyonunun sürekli aktif olarak kullanıldığı kemanın icra edilmesi kişinin akılda bilgi depolama süresini arttırdığı ve bu sayede hafızasını güçlendirdiği su götürmez bir gerçektir!

bottom of page