13 Ekim Cmt | 7'den 70'e - Ankara Robotik Atölyesi

Maker & Robotik Eğitimi Başlıyor

Geleceğe hazırlayan, yeni nesil eğitimlerimizle her zaman yanınızdayız... 13 Ekim Cumartesi 11.00-12.30 arası sezonun ilk eğitimi başlıyor.
Kayıt Kapalı
Maker & Robotik Eğitimi Başlıyor

Saat & Yer

13 Eki 2018 11:00 – 12:30
7'den 70'e - Ankara Robotik Atölyesi, İstasyon, 2351. Sk. No:2, 06790 Etimesgut/Ankara, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Kendi mesafe sensörünü, ya da cep telefonu kontrollü arabasını yapabilen bir çocuk ilerde neler yapamaz ki?

İŞİN MUTFAĞINI ÖĞREN!

BİR DÖNEMLİK KONU BAŞLIKLARI ve İÇERİK

Burada öğrendiklerini uygulama ile kavrayacak ve hayatında kullanabileceksin. Kısa sürede, proje odaklı çalışma yapacağız. El becerisi sağlayan çalışmalar yapacağız. Arduino nedir, nasıl çalışır, nasıl programlanır öğreneceksin. Sensörler ve gerekli olan diğer elektronik malzemeleri tanıyacağız. Hemen üretime başlayacağız. İlk kez duyduğun kelimeler olabilir. Zor gibi gelebilir. Ama hiç endişe etme. Formasyon sahibi, güler yüzlü ve eğlenceli öğretmenler eşliğinde verilecek olan eğitimler sayesinde hiç zorlanmadan, kıvamlı bir ilerleme ile keyif alarak, mutlu bir şekilde öğrenim sağlayacaksın.

- Elektrik bilgisi

- Devre kurulumu

- Şema bilgisi

- Basit devreler ile elektronik temelleri

- Direnç nedir? Nerelerde kullanılır?

- STEM+A destekli tasarımlar ve ürün ortaya çıkarma

- Bilimsel oyuncak yapımı

- Algoritma

- Blue-Bot ile kodlamaya giriş ve algoritma

- Kodlama okur-yazarlığı

- Breadboard kullanımı

- Arduino nedir?

- Sensör nedir? Çalışma mantığı

- Arduino ile uygulamalı 15 proje

- Projelerin ürün haline getirilmesi

- El becerisi ve basit alet kullanımı

- Maket yapımı ve sunum

- Scratch ile arduino kullanımı

- 3D dünyasına giriş

Bu eğitimi aldıktan sonra yapacakların tamamen sana kalmış. Binlerce proje yapabileceğini artık öğrenmiş olacaksın. İlk başta zor zannettiklerinin ne kadar kolay olduğunu anlayacaksın. Artık kendi cep telefonunu yapmak isteyebilirsin. Müzik dinlemeyi seviyorsan kendi radyonu dahi yaparsın. Akıllı ev sistemi kurabilir, 3 boyutlu yazıcını bile yaparsın, lakin biraz zaman gerekli...

ÜCRET NEDİR?

- 1 dönemlik ücret 1000 TL'dir. Ödemenin yarısı peşin alındıktan sonra kalan kısmı 2 takside bölünebilir.

DERS SAATİ/GÜN

- İlk buluşmamız 13 Ekim cumartesi 11.00'de olacak. Eğitimin ilk gününde seviye, yaş, ilgi gözetilerek gruplar belirlenecek. Muhtemel ders saatlerimiz 10.00-11.00 , 11.30-12.30 , 13.00 - 14.00 olacaktır.

- Eğitime gelen ebeveynlerin vakit geçirmesi ve kaynaşması için sanatsal ahşap boyama, akıl oyunları, masa tenisi ve mutfak aktiviteleri ücretsiz bir şekilde sunulacaktır.

EĞİTMEN KADROSU

Formasyon sahibi öğretmenler eşliğinde verilecek olan eğitimler sayesinde okulda işledikleri derslere ait kazanımlarla ilişkilendirme yapılacak. Bu sayede öğrenci okulda öğrendiklerinin pratik hayatta işe yaradığını görecek , derse olan ilgisi artacak ve başarısı artacaktır.

Eğitmenimiz Ahmet Tekin, sınıf öğretmeni olduğu gibi küçük yaşlardan itibaren üretime ve teknolojiye ilgilidir. 3 senedir Maker Öğretmenlik yapmaktadır. Müfredat oyunlaştırma, STEM+A ve maker ilişkilendirme konusunda çalışmaları vardır. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük makeathonunda sundukları proje ile Makeathon Ankara 2018 birincisi olmuşlardır. İlkokul zümre işleyişi, zevkli ders anlatma metodları, okul iletişimi konularında seminerler vermektedir.

Eğitmenimiz Ceren Coşar, Robotik ve Kodlama eğitmenidir. Ayrıca akıl ve zeka oyunları, mental aritmetik eğitmenliği yapmaktadır. Zeka ölçme ve değerlendirme testleri uygulayıcısı olduğu gibi, oyun terapisi, dikkat güçlendirme çalışmaları yapmaktadır.

Eğitmenimiz Mehmet Akçin, maker öğretmendir. Küçük yaş robotik kodlama alanında yoğunlaşmıştır. Satranç, akıl oyunları, bilim atölyesi eğitmenliği yapmaktadır. Drama alanında yüksek lisans yapmaktadır.

Öğrencilerimiz eğitim konusuna göre tüm eğitmenlerimizle çalışma imkanı bulacaktır.

Maker kültürüne yelken açtıktan sonra asla eskiye dönmek istemeyeceksiniz.

KAZANIMLAR NEDİR?

Üretmenin tadına varma.

Çevremizi saran teknolojinin nasıl çalıştığını anlama.

Arduino nedir, nasıl çalışır?

Sensör nedir, nasıl çalışır? Ses, ışık nasıl etkiler?

El becerileri ve teknoloji kullanarak sorun çözme.

Her türlü konuda bilgi almak için

Ahmet TEKİN: 0507 676 6514

Bu Etkinliği Paylaş