top of page

Maker Faire Fuarındaydık.

Maker Faire tarafından organize edilen Ankara Mini Maker Faire'de yerimizi aldık.


Organizasyona ait web sitesinden şu ifadeler yer aldı:

"TOBB ETÜ Konferans Merkezi, 31 Mart 2018 Cumartesi gününü Ankara Mini Maker Faire günü ilan etti! Daha önce hiç biraraya gelmeyen mucit çocuklar, ustalar, zanaatkarlar, bilim insanları ve girişimciler bir araya gelerek 2.000’e yakın Ankaralı ziyaretçileri ile buluştular." 

"7'den 70’e Aile Kulübü ve Tekin Eğitim’den Ahmet Tekin ve Ceren Coşar, maker robotik akımı, okul seminerleri, öğretmen eğitimleri üzerine çalışmalarını, çocuklara yönelik yapmayı planladıkları Youtuber atölyesini anlattı. Ayrıca çocuklar ve ailelerin birlikte vakit geçirebilecekleri atölyeler yapıyorlar."Standımız oldukça ilgi gördü. Çok mutlu olduk. İnsanların gün geçtikçe maker kültürüne ilgi duyması umut verici. Geleceği şekillendirecek bireylerin mutlaka ama mutlaka maker kültürüne sahip olması gerektiğini, bu konuda geç kalmadan çocuklarımıza gerekli eğitimi aldırmamız gerektiğini ziyaretçilerimize anlattık. 7'den 70'e  Aile Kulübü'nden bahsettik.


Sosyal medya hesabından takip edebilirsiniz. 


Çocuklarımızın yaptığı çalışmaları sergiledik. Yeni makerler ile tanıştık. Kendimizi geliştirme fırsatı bulduk. 


Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. 


Etkinlikle ilgili tüm detaylara ilgili web sitesinden ulaşabilirsiniz. https://www.makerhareketi.com/portfolio/items/ankara-mini-maker-faire18/ 
Commentaires


bottom of page