top of page

Maker Öğretmenler Çoğalıyor

Merhabalar,


Arduino, robotik, kodlama ile maker kültürü eğitimlerimiz sürekli devam ediyor. Talepler doğrultusunda öğretmen eğitimleri de vermekteyiz. Ülkemizin dört bir yanından eğitim almaya gelen öğretmenlerimiz var. Bu bizi mutlu ettiği gibi, eğitimin geleceği adına da ümitlendiriyor. Üretmeyi seven, yenilikçi, sorun çözme becerisi yüksek nesiller yetiştirmek için maker kültürünü benimsemek gerekmektedir. Öğretmenlerimizin bu konuda talepkar olması, çok harika bir gelişmedir.
Maker Eğitmen derslerinde on beş civarı projeyi uygulamalı olarak yapmaktayız. Kendi projelerini yapmaları sağlandıktan sonra eğitim başarıyla tamamlanır ve "Maker Mentor" belgeleri verilmektedir. Maker olmayı gerektirecek temel uygulama ve programlarda eğitimde tanıtılmaktadır. STEM ilişkilendirilmesi yapılmakta, müfredatla bağlantı sağlanmaktadır.Dünya hızla gelişiyor ve değişiyor. Bir nesli yetiştiren öğretmenler ve ebeveynler olduğuna göre, "Maker Mentor" eğitimini çok önemsiyoruz.

Tüketen değil, üreten nesiller için maker!


Eğitimlerimizi 7'den 70'e Aile Kulübü'nde yapıyoruz. Yapılacak olan eğitimlerimizi takip etmek için formu doldurabilirsiniz.


"Maker Mentor" ve "Maker Çocuk" eğitimleri almak isteyenler lütfen formu doldurunuz. Eğitim planlandığı anda sizlere haber verilecektir.Comments


bottom of page